HT1015-1 SOT-89
¥0.20
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 12V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 18mA |
| Dropout Voltage | 250mV@(500mA) |
| Output Voltage | 1.5V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 12V 18mA 250mV@(0.5mA) 5uA Fixed、Adjustable Positive SOT-89 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2407301619_Holtek-Semicon-HT1015-1_C52530.pdf
