HT7827 SOT-89-3
¥0.17
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 8V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 500mA |
| Dropout Voltage | 650mV@(500mA) |
| Output Voltage | 2.7V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.7V 500mA 500mV 7uA 8V Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7827_C259574.pdf
