HT7133-2 SOT-23-5
¥0.15
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 5 |
| 封装 | SOT-23-5 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 30mA |
| Dropout Voltage | 55mV@(1mA) |
| Output Voltage | 3.3V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5uA 3.3V 30V 30mA 35mV@(1mA) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7133-2_C259586.pdf
