HT7121-3 SOT-23-5
¥0.15
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 5 |
| 封装 | SOT-23-5 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 30mA |
| Dropout Voltage | 100mV@(1mA) |
| Output Voltage | 2.1V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 2.1V 30V 30mA 35mV@(1mA) Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
