HT7350 TO-92-3
¥0.10
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | TO-92-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 12V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 250mA |
| Dropout Voltage | 60mV@(40mA) |
| Output Voltage | 5V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 12V 250mA 3.5uA 5V 60mV@(40mA) Fixed Positive TO-92-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404151538_Holtek-Semicon-HT7350_C259713.pdf
