HT7727 SOT-23-5
¥0.10
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 5 |
| 封装 | SOT-23-5 |
| Function | Boost type |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 10mA |
| Quiescent Current (Iq) | 4uA |
| Switching Frequency | 115kHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 0.6V~6V |
| Synchronous Rectification | No |
| Topology | Boost |
| Output Voltage | 2.7V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
0℃~+70℃ 1 115kHz 2.7V 600mV~6V Boost Boost Built-in No SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2408221729_Holtek-Semicon-HT7727_C259878.pdf
