HT7718B SOT-23-5
¥0.17
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 5 |
| 封装 | SOT-23-5 |
| Function | Boost type |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 100mA |
| Switching Frequency | 115kHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 850mV~5V |
| Synchronous Rectification | No |
| Topology | Boost |
| Output Voltage | 1.8V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 1.8V 10uA 115kHz 850mV~5V Boost Boost Built-in Fixed No SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7718B_C259885.pdf
