HT7727BA SOT-23
¥0.19
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-23 |
| Function | Boost type |
| Output Current | 200mA |
| Switching Frequency | 200kHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 850mV~5V |
| Synchronous Rectification | No |
| Topology | Boost |
| Output Voltage | 2.7V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 2.7V 200kHz 850mV~5V Boost Boost Built-in No SOT-23 DC-DC Converters ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2408221729_Holtek-Semicon-HT7727BA_C259933.pdf
