HT7125-3 SOT-89-3
¥0.19
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 30mA |
| Output Voltage | 2.5V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 2.5V 30V 30mA 35mV@(1mA) Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7125-3_C259226.pdf
