HT7136-3 SOT-89-3
¥0.13
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 30mA |
| Dropout Voltage | 55mV@(1mA) |
| Output Voltage | 3.6V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1uA 3.6V 30V 30mA 35mV@(1mA) Fixed Positive Short Circuit Protection SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7136-3_C259230.pdf
