HT7225 SOT-89-3
¥0.28
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 8V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 300mA |
| Dropout Voltage | 400mV@(300mA) |
| Output Voltage | 2.5V |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);With ability |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 2.5V 300mA 350mV@(300mA) 4uA 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031725_Holtek-Semicon-HT7225_C88320.pdf
