HT7233 SOT-23
¥0.38
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-23 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 8V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 300mA |
| Dropout Voltage | 300mV@(300mA) |
| Output Voltage | 3.3V |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);With ability |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 240mV@(300mA) 3.3V 300mA 4uA 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031723_Holtek-Semicon-HT7233_C47970.pdf
