HT7463B SOT-23-6
¥0.20
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 6 |
| 封装 | SOT-23-6 |
| Function | Step-down type |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Current | 600mA |
| Switching Frequency | 550kHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 4.5V~52V |
| Topology | Step-down |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 4.5V~52V 550kHz 600mA Buck Buck Built-in SOT-23-6 DC-DC Converters ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031726_Holtek-Semicon-HT7463B_C95080.pdf
