HT7540-3 SOT-89-3
¥0.17
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 100mA |
| Dropout Voltage | 55mV@(1mA) |
| Output Voltage | 4V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100mA 1uA 25mV@(1mA) 30V 4V Fixed Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
