HT75C0-1 SOT-89-3
¥0.14
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 150mA |
| Dropout Voltage | 55mV@(1mA) |
| Output Voltage | 12V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 12V 150mA 30V 55mV@(1mA) Fixed Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031724_Holtek-Semicon-HT75C0-1_C64551.pdf
