HT7750S SOT-23-5
¥0.41
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 5 |
| 封装 | SOT-23-5 |
| Function | Boost type |
| Output Current | 100mA |
| Switching Frequency | 500kHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 6V |
| Synchronous Rectification | Yes |
| Topology | Boost |
| Output Voltage | 5V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
1 500kHz 700mV Boost Boost Built-in Yes SOT-23-5 DC-DC Converters ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2403211604_Holtek-Semicon-HT7750S_C259908.pdf
