HT7818 SOT-89-3
¥0.24
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 8V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 500mA |
| Dropout Voltage | 1.2V@(500mA) |
| Output Voltage | 1.8V |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Thermal Protection(TSD);With ability |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 4uA 500mA 800mV@(500mA) 8V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7818_C259572.pdf
