HT7991 SOT-23-6
¥0.24
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 6 |
| 封装 | SOT-23-6 |
| Function | Boost type |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Type | Adjustable |
| Output Current | 2.5A |
| Quiescent Current (Iq) | 0.1uA |
| Switching Frequency | 1MHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 2.6V~5.5V |
| Synchronous Rectification | No |
| Topology | Boost |
| Output Voltage | 3V~12V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 1MHz 2.6V~5.5V 3V~12V Adjustable Boost Boost Built-in No SOT-23-6 DC-DC Converters ROHS
