HT7336-1 SOT-89-3
¥0.20
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃@(Ta) |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 30mA |
| Output Voltage | 3.6V |
| Feature | Overcurrent Protection(OCP);Soft Start |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5uA 250mA 3.6V 30V Fixed Over Current Protection、Soft Start Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2404031722_Holtek-Semicon-HT7336-1_C259249.pdf
