HT7327-7 SOT-89-3
¥0.27
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Output Polarity | Positive electrode |
| Maximum Input Voltage | 30V |
| Output Type | Fixed |
| Output Current | 250mA |
| Dropout Voltage | 300mV@(30mA) |
| Output Voltage | 2.7V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5uA 2.7V 250mA 30V 6mV@(1mA) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-89-3 Voltage Regulators – Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS
