HT7727SA SOT-89-3
¥0.22
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 3 |
| 封装 | SOT-89-3 |
| Function | Boost type |
| Output Current | 200mA |
| Switching Frequency | 500kHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 6V |
| Synchronous Rectification | Yes |
| Topology | Boost |
| Output Voltage | 2.7V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
1 2.7V 200mA 500kHz 6V Boost Boost Built-in Yes SOT-89-3 DC-DC Converters ROHS
数据手册: https://www.lcsc.com/datasheet/lcsc_datasheet_2408221731_Holtek-Semicon-HT7727SA_C259569.pdf
