HT7936B SOT-23-6
¥0.09
| 品牌 | Holtek Semicon |
|---|---|
| 焊盘数 | 6 |
| 封装 | SOT-23-6 |
| Output Current | 150mA |
| Switching Frequency | 1MHz |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Input Voltage | 2.8V~4.5V |
| Synchronous Rectification | No |
| Output Voltage | 4.5V |
| Number of Outputs | 1 |
描述
-40℃~+85℃ 1 150mA 1MHz 2.8V~4.5V 4.5V Boost Built-in No SOT-23-6 DC-DC Converters ROHS
